Дошкільна освіта дітей з особливими потребами (нормативно-правова база)

ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА

Аутизм - що це?

Взаємодія з батьками у системі інклюзивної освіти

Забезпечення безперешкодного доступу до будівель, групових приміщень закладу дошкільної освіти №458

Комунальним закладом «Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 458 Харківської міської ради» забезпечено доступність до приміщення груп для дітей дошкільного віку, за списком навчається та виховується 228 дитей. Забезпечений, безперешкодний доступ до будівлі, групових приміщень для дітей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення та осіб, які відносяться до маломобільних груп населення з урахуванням їх обмежень життєдіяльності, зумовлених станом здоров’я та віком.
На території ЗДО №458 забезпечено безпроблемне пересування на візку, встановлені бордюри висотою 3,5 см.
Доступний заїзд до приміщень, сходинки відсутні (низький ступ), є у наявності кнопка виклику для осіб з інвалідністю та дітей з особливими освітніми потребами.

Забезпечення дошкільною освітою дітей, що мають особливі потреби

Сьогодні у сфері дошкільної освіти впроваджується значна кількість інновацій різного характеру, спрямованості і значимості, втілюються новинки в організацію, зміст, методику, технологію навчання. Адже, дошкільна освіта – це основа, фундамент всієї освіти. Розширюється мережа закладів дошкільної освіти (груп) компенсуючого типу, в яких безкоштовно виховуються і проходять лікування хворі діти і діти з вадами психофізичного розвитку, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку. Одночасно з отриманням дошкільної освіти вони проходять комплекс лікувально-реабілітаційних заходів. Законом України «Про дошкільну освіту» затверджені державні гарантії у здобутті дошкільної освіти дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку. У статті 33 Закону України «Про дошкільну освіту» зазначено, що Держава забезпечує соціальний захист, підтримку дітей дошкільного віку, особливо дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, тривалого лікування та реабілітації, а також дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей. Дітям, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, тривалого лікування та реабілітації, гарантовано право на відвідування державних і комунальних закладів дошкільної освіти з гнучким режимом роботи та їх утримання у цих закладах за рахунок держави. Направлення дітей до закладів дошкільної освіти (ясел-садка) компенсуючого типу здійснює відповідна психолого-медико-педагогічна консультація, діяльність якої регламентується Положенням про психолого-медико-педагогічну консультацію.