Шкідливі звички, що можуть призвести до порушення мовлення

Мовленнєві проблеми сьогодні досить поширені серед дітей будь-якого віку. У деяких випадках їм можна запобігти, якщо вчасно помітити та попередити.
Далі ми розглянемо, які дитячі звички можуть зашкодити правильному розвитку артикуляційного апарату.
1. Неправильне положення язика і губ. Варто занепокоїтись, якщо в стані спокою в дитини зазвичай відкритий рот, а язик унизу упирається в зуби, або лежить між ними.
2. Дихання з відкритим ротом. Хронічні захворювання носової порожнини призводять до порушення фонематичного слуху, а відтак і мовлення.
3. Неправильне ковтання, під час якого язик розташований внизу, викликає деформацію щелеп.
4. Смоктання язика, губ, пальця, соски деформує зуби та щелепу, і згодом спричинює мовленнєві порушення.
5. Нехтування здоров’ям тимчасових зубів у дітей призводить до створення умов для значних змін у жувальному апараті, спотворюючи таким чином вимову звуків та стимулюючи формування патологічного прикусу.
6. Уникання твердої їжі залишає жувальні м’язи без навантаження. Крім того, є вірогідність, що при ковтанні та мовленні дитина прокладатиме язик між зубами.
7. Звичка спати в одній позі сприяє несиметричному розвитку щелеп, що, звісно, позначається на вимові.
У разі виявлення вказаних проявів та описаних особливостей батькам дитини необхідно звернутись до вчителів-логопедів інклюзивно-ресурсного центру. Також проблеми допоможуть вирішити лікар-ортодонт, хірургстоматолог, щелепно-лицевий хірург, оториноларинголог.